Kime Hacker Denilir?

Güzel memleketimde bu hacker merakı, bu hack sevdası nedir anlamıyorum. Ne iş yaparsın, sorusuna programcıyım yanıtından sonraki 2. soru nedense “sen hacker mısın?” “sen başkasının msn’sini alabiliyor musun?” “Sen başkasının bilgisayarına girebilir misin?”  gibi sorular oluyor. Her ne kadar yok, ben daha çok veritabanı ve web programcılığı ile uğraşıyorum desem de açıklayıcı olmuyor.

Bir kaç basit program ile şansgele açık bulan LAMER’ler hack konusunda üstad kesilip, havalarını atıyorlar. Durum böyle olunca da “hacker” lik  yerlerde sürünüyor. Yasadışı iş yapan biri bunu her yerde, gururla söylüyorsa o kişilerden zaten bir şey olmaz :) Bir de çok biliyormuş havalarında bir iki bilinmiş  program ile ilişkili – ilişkisiz bir çok şey anlatmıyorlar mı, biraz bilgisi olan anlıyor da. Bilgisi olmayan kişinin gözünde büyüdükçe büyüyor. En azından benim yanımda bahsetme :)

Bu basit işlemlerle büyük iş yaptıklarını düşünenlerin kafalarındaki imajı silmek adına Dat.NET ortamında basit screen logger ve keylogger programı yapımı yazı dizisi hazırlamayı düşünüyorum.

Sizce ne kadar etik olur?