Hp Yazıcı Yazdırmıyor | Kuyrukta Bekletiyor

Hp yazıcıların en büyük ve sık rastlanan sorunlarından biri diyebilirim. Sorun şu şekilde gelişiyor tek bilgisayar normal yazdırırken, yazıcıyı paylaşıma açtığınızda yazıcı her şeyi bırakıp isyan edercesine hata da vermeden duruyor. Sadece duruyor ve siz yazdırması için saatlerce bekliyorsunuz. Bu durumu sadece ağ üzerinde değil bazı zamanlarda işletim sisteminin sürümüne bağlı olarak tek bilgisayarlarda da yapabiliyor. Çoğu ev kullanıcısından şunu duymuşumdur; “Akşam yazdırdık, yazmadı. Bilgisayarı kapadık, yattık. Sabah bilgisayarı açtığımızda dün akşam gönderdiklerimizi yazdırdı. Her zaman bir gece bekleyecek miyiz?”

Yazıcıyı orjinal Cd ile kurduğunuz için sürücüde sıkıntı yok. Çünkü, normal zamanlarda zaten yazdırıyordu. USB kablosunu değiştiriyorsunuz. Kartuşları değiştiriyorsunuz. Yazıcı 3-5 sayfa yazdırıyor. Diyorsunuz ki tamam oldu. Müdür bey çıktı gönderecek, haha yazıcı yazdırmıyor. Acil iş var. Gitti tüm karizma :)

Bu durumlarda orjinal CD olduğuna bakmayın. Yazılım hataları her şey normal iken sıkıntı çıkartır ve gözle göremediğiniz için çok uğraştırır. Hp ‘nin sayfasına giderek (link burada) yazıcı modelini yazın. Açılan sayfadan işletim sisteminizi seçin ve güncel sürücüyü indirin.

Neticede, işletim sistemi bazı sebeplerden dolayı güncelleniyor. Yeni işletim sistemleri çıkıyor. Bu sebepten dolayı çoğu donanım sürücülerinin de güncellenmesi gerekiyor. Çünkü, sürücünün kullandığı bir api değişmiş yada kaldırılmış olabiliyor. Bu durumda donanım ne yapacağını bilmeden duruyor.

Hp yazıcılarda olduğu gibi ;)